Monitoring IP
Monitoring IP jest idealnym wyborem jako monitoring do domu i wszędzie tam, gdzie od systemu wizyjnego, wymaga się rejestrowania bardzo szczegółowego obrazu. Unikalną zaletą tej technologii jest możliwość pracy kamer IP, w środowisku sieci LAN. Podłączenie kamer realizowane jest przez przewód sieciowy UTP, zakończony wtykiem RJ-45.
MOŻLIWOŚCI
Monitoring IP daje możliwość w łatwy i prosty sposób obsługiwać nawet najbardziej rozbudowane obiekty. Odległość kamer IP od jednostki rejestrującej nie jest ograniczona zasięgiem transmisji pojedynczego kabla, ponieważ przesył obrazu odbywa się przez sieć LAN, gdzie istnieją aktywne urządzenia sieciowe.
Kamery IP posiadają dużo wyższe rozdzielczości otrzymywanego obrazu. Poziom szczegółów jest nieporównywalnie wyższy w stosunku do klasycznych kamer analogowych. Rozwiązania tej technologii oferują również znacznie lepszą jakość oraz dużo szersze możliwości zarządzania zarejestrowanym obrazem. Kamery dostępne w naszej ofercie rejestrują obraz w rozdzielczości HD, FULL HD, a nawet 4K.
Power over Ethernet (PoE) to technologia umożliwiająca przesył zasilania za pomocą przewodu sieciowego UTP do urządzeń. Przy użyciu PoE w monitoringu IP uzyskamy jednocześnie transmisję obrazu oraz zasilanie kamer z sieci IP. Dzięki tej metodzie zasilania użytkownik ogranicza koszty związane z instalacją elektryczną. Rozwiązanie z zastosowaniem zasilania PoE nie wpływa na jakość i zasięg transmisji danych.
CCTV IP sprawdza się zarówno do obsługi małych oraz dużych i rozproszonych obiektów. Pozwala na podgląd obrazu i konfigurację kamery przez przeglądarki www z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Mają wtedy możliwość stałego monitoringu, np. domu prywatnego, z każdego dowolnego miejsca. Podgląd może odbywać się przewodowo lub zdalnie, za pomocą urządzeń takich jak laptop czy telefon.
Zamontowanie kamer IP jest bezproblemowe, ponieważ do transmisji danych monitoring IP wykorzystuje sieci LAN, WLAN i WAN. Każdą kamerę można skonfigurować według własnych potrzeb. Wykorzystanie tego systemu daje praktycznie nieograniczone możliwości na sprecyzowanie pracy urządzeń sieciowych w danym obiekcie.
Popularnym elementem systemu monitoringu IP, służącym do realizacji połączenia kamer IP z rejestratorami NVR, są switche PoE. Rejestratory video są niezbędne w systemie monitoringu CCTV-IP. W naszej ofercie znajdziesz jedynie najwyższej jakości przełączniki sieciowe, dedykowane do systemów monitoringu IP. Oferujemy standardowe switche Power over Ethernet, switche pracujące w trybie "long range", switche z podwójnymi portami UPLINK, a także switche z interfejsami SFP, do kótrych można podłączyć przewody światłowodowe. Światłowód jest nośnikiem informacji, któego przepustowość jest na najwyższym poziomie. W ofercie posiadamy również routery Wi-Fi. Dzięki nim sieci Wi-Fi mogą pracować zarówno w zastosowaniach domowych jak również w systemie monitoringu CCTV.
ZALETY
Duży zasięg
Jedną z największych zalet urządzeń IP jest ich nieograniczony zasięg. Prawidłowe działanie monitoringu jest zależne od sieci internetowej. Dobrze skonfigurowana sieć o dużej prędkości pozwoli na rejestrację nawet najbardziej rozbudowanych obiektów.
Zasilanie przez PoE
W niektórych modelach kamer IP funkcja sieciowa pozwala na dostarczanie zasilania monitoringowi w ramach transmisji danych. Zasilanie to odbywa się przy pomocy kabla UTP. Tego typu rozwiązanie nie wpływa na jakość obrazu i transmisji danych, a jednocześnie ogranicza koszty związane z instalacją elektryczną.
Obraz wysokiej jakości
Systemy monitoringu IP oferują wysokiej jakości obraz, który umożliwia odczyt nawet najdrobniejszych szczegółów. Obraz może być rejestrowany w rozdzielczościach: HD, FULL HF bądź 4K. Urządzenia oferują także szerszy zakres zarządzania obrazem.
Łatwa rozbudowa systemu
Systemy monitoringu wizyjnego IP są także łatwe w ewentualnej rozbudowie. W każdej chwili można dokupić kamerę i skonfigurować ją z siecią, do której podłączona jest cała instalacja. Po właściwej konfiguracji obraz z kamery będzie mógł być odbierany na wybranych nośnikach.
Czysty obraz
W porównaniu z monitoringiem analogowym systemy IP charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju zakłócenia wywołane polem magnetycznym. Uzyskany obraz jest przejrzysty i bardzo dokładny. Nie ma mowy o jakichkolwiek „paskowych zakłóceniach”, które są dość popularne przy urządzeniach analogowych.
Zdalna konfiguracja i podgląd obrazu
Dzięki połączeniu sieciowemu można konfigurować urządzenie z każdego miejsca na ziemi. Monitoring IP polecany jest szczególnie osobom, które często podróżują i chcą wiedzieć, co w tym czasie dzieje się w pobliżu domu.
MONITORING I BEZPIECZEŃSTWO
Systemy monitorujące używane są głównie dla bezpieczeństwa i ochrony. Początkowo były wykorzystywane przez przedsiębiorców i władze miasta do kontroli przestrzeni publicznej. Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, biurach, magazynach, parkingach, restauracjach, pubach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach.
Widoczne elementy monitoringu często działają odstraszająco. Złodzieje czy wandale niechętnie dokonują czynów karalnych mając świadomość, że są nagrywani. W przeciwnym wypadku – zainstalowany monitoring dostarcza dowodów, które mogą być kluczowe w znalezieniu poszczególnych osób i ich ukaraniu.